Benediktova noc

Pátek 13.11., 14:22, zastávka číslo 11, autobusové nádraží, Moravské Budějovice. Autobusem vyjíždí Earl, Schwanz, Julča, Evča, Steve, Oslík a Kuba směr České Budějovice. Ve Staré Říši přestupujeme k Pardálovi a našemu doprovodu Ywen. Cesta docela utekla a to už jsme v Českých Budějovicích kde se potkáváme s naším druhým doprovodem – Vaškem. Vašek, jakožto „už měsíc místní“ nás donaviguje na základnu Valcha, kde to všechno začíná.

A co vlastně ? Benediktova noc! Rozděleni na dvě skupiny: Okurky pod vedením Ywen tu máme Pardála, Evču, Oslíka, Schwanze a Kubu a Okurkoví saláti v sestavě Vašek, Earl, Steve a Oslík, jsme se vyrazili registrovat, přebalit a připravit na celý závod. Ve 20:00 jsme nastoupili do autobusu na cestu neznámo kam. Asi po půl hodině jsme dojeli na odlehlou zastávku. Odtud jednotlivé skupiny startovaly po pětiminutových intervalech na trasu. Okurky vyrážely jako číslo 6 a saláti jako sedmičky.

Po cestě bylo třeba nejen se neztratil a splnit stanoviště, plnili jsme také dobrovolné úkoly zadané formou šifer. Stanoviště byla po cestě čtyři: na prvním jsme měli pomocí gumy a kamínku sestřelovat plastový kelímek, na druhém jsme přivázáni k tyči s lopatkou v zadu a baterkou vepředu měli v lese najít stříbrné vejce a s ním se vrátit na stanoviště, třetí spočívalo v projití překážkové dráhy s balónkem mezi dvěma hlavami a finální bylo o uzlování.

Přihlásili jsme se na trasu kratší – 20-25 km, ve výsledku však trasa měřila asi 35 km, tudíž s našimi zacházkami spíše 40-45 km. I přes nějaké ty potíže jsme nakonec trasu úspěšně dokončili a zpět na základnu se do 8:00 ráno vrátili. Následně jsme si šli všichni lehnout abychom se alespoň trochu vyspali.

V 16:00 proběhlo vyhlášení. Vítězové v každé kategorii se mohli těšit na putovní pohár: zlatá křuska a zlatá křusička. Na takové příčky jsme však ani nepomýšleli. Prvně byly vyhlášeny skupiny, které to po cestě už vzdaly. Následovalo vyhlášení delší trasy a poté již to na co jsme netrpělivě čekali. Skupina Okurek se umístila na krásném 9. místě a Okurkoví saláti navzdory všem neočekáváním závod na kratší trase vyhráli.

Večer jsme si poté za odměnu dopřáli novou filmovou pecku „Spectre“ v hlavní roli s Danielem Craigem a šli jsme opět spát. Po cestě zpět vlakem jsme si následně zahráli na básníky.

Lukáš Brhlík – Earl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *