Jak jsem fotil Miquik

Název Miquik je zkratkou pro Mikulášský víkend, který se koná na začátku prosince v Praze.

Pojem Mikulášský víkend pod sebou skrývá několik akcí pro starší skauty a rovery z celé České republiky. Páteční program tvoří Komponovaný večer (tzv. Kompot) a Polibek Múzy, kde se hrají skautské kapely všech žánrů, prezentují se filmy a fotografie. Nejpodstatnější částí Miquiku je sobotní seminář s přednáškami, který se letos konaly v Právnické fakultě Karlovy univerzity. Na přednáškách vystupují různé zajímavé osobnosti a každý si může zvolit, na jakou půjde, podle toho, které téma koho jak zajímá. V sobotu večer se nesl ve znamení tance a ve Skautském Institutu se promítaly filmy (tzv. Filmová sobota). Na nedělní dopoledne byly pro zájemce připraveny procházky po Praze s odborným výkladem.

Na Miquik jsme se Stevem chtěli jet už v loňském roce, ale nestihli jsme registraci. Tuto chybu jsme letos už neopakovali a přihlásili se mezi prvními hned po otevření registrace na webu Mikulášského víkendu. Tentokrát se k nám ale připojili ještě Schwanz a Earl, takže jsme jeli celkem čtyři. Pár dní po registraci jsme na FB stránkách viděl, že shání fotografy, po chvíli váhání jsem napsal, že bych měl zájem a vyšlo to. Stal jsem se součástí servis týmu Mikulášského víkendu 2015. Díky dobré emailové komunikaci jsem věděl vše potřebné, teď už jen stačilo nabít foťák, půjčit si od Earla přídavný blesk a vyrazit. Měl jsem za úkol fotit sobotní přednášky a Filmovou sobotu. Nejvzácnějším hostem přednášek byl světový náčelník João Armando Gonçalves. Jedná se o velmi sympatického a stále usměvavého muže, se kterým se o polední pauze mezi přednáškami konalo společné focení ve vestibulu fakulty. Tento moment byl pro mě asi největším zážitkem z celého víkendu, protože stát u zábradlí ve druhém patře vedle profesionálů a fotit 900 skautů a skautek bylo opravdu úžasné. Filmovou sobota už byla jen jakousi tečkou za celým seminářem.

Za celý víkend jsem nafotil téměř 400 snímků. Ze kterých jsem vybral asi 150, které jsem poslal pořadatelům. Tímto bych jim chtěl poděkovat za příležitost, kterou mi dali a zkušenosti, které jsem si z Miquiku mohl odnést.

Fotografie naleznete v naší fotogalerii: https://www.zonerama.com/RSobzor/Album/1124324 a v oficiální fotogalerii Miquiku: www.miquik.cz/fotografie-2015

DSC_0274b

Petr Rokoský – Pardál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *