Dubnová výprava 6. – 8. 4. 2018

Ahojda lidičky,
posílám bližší informace o výpravě, na kterou bychom vás tímto rádi pozvali.
Výprava se bude konat od pátku (sraz večer v klubovně), návrat v neděli dopoledne. V pátek přenocujeme v klubovně, připravíme materiál a v sobotu ráno vyrazíme vlakem do Náměště nad Oslavou, odkud půjdeme podél toku Oslavy, přenocujeme ve stanu a v neděli doputujeme na vlak a zpět do MB.
Co budete potřebovat s sebou – oblečení na ven (podle počasí), karimatka (radši klasická než nekvalitní nafukovačka, která by se přes noc vyfoukla), spacák, 200 kč, pevnou obuv, nůž, čelovka, hygiena, ešák a lžíce, pití v 1,5l flašce, šátek, deník, tužka/propiska, KPZ, lékárna, něco na zakousnutí, teplé věci na spaní. Informace o jídle se dozvíte až budeme vědět bližší počet účastníků. Vařit se bude na vařičích 🙂
Zájemci se do středečního večera hlaste 👉 Earlovi 👈
Těšíme se na vás – PESS
Jako motivaci přikládám Earlovu suprčupr fotku z cyklovýpravy 5. oddílu před dvěma roky 😉

Roverská přespávačka 9.-10.3.2018

Ahoj RS, jednou z posledních výzev bylo dotknout se země, doufám že jste trénovali. Bude se to hodit. Zkuste si totiž následující aktivitu:

Soutěž ve zvedání papíru
Jak na to: Vezměte papír formátu A4, přeložte ho napůl (aby vznikly dvě půlky A5) a zahněte kraje tak, abyste ten papír mohli postavit na zem jako stříšku. No a teď ho zvedněte pusou ze země, ale pozor! Země se můžete dotýkat jen chodidly-ne rukama a neopírejte se o zeď! Není to tak jednoduché jak to vypadá. A kdo to zvládne jen na jedné noze??

Přejeme hodně zábavy, po střediskové radě se k vám připojíme.

Výprava na Orlík u Humpolce

Minulý týden se uskutečnila historický první výprava našeho „znovuzrozeného“ RS kmene.
Tento historický čas jsme trávili v koedukované společnosti na hradě Orlík nad městem Humpolec, kde jsme za výpomoc s úklidem nádvoří dostali ubytování, vskutku hodné hradních pánů.
Vyráželi jsme směr Humpolec ještě za svitu pouličních lamp (tzn. v noci). Během cesty jsme si také samovolně udělali „multikulti“ akcičku, při které jsme se seznámili s mladým Mongolem a zahráli hru „Hádej kdo jsem?“.
Po příjezdu do Humpolce jsme si jak jinak zahráli nějakou tu hru, a poté jsme vyrazili na hrad.
Po vybalení a zatopení v hradním krbu jsme se chopili pracovního náčiní a pustili se do sklízení hradního listí. Tento čas jsme si opět „zpříjemňovali“ spontánním larpem, který samovolně vznikl a poté samovolně zanikl. Každopádně úspěch sklidil a jeho zánik moc lidí nezaregistrovalo.
Po práci jsme samozřejmě museli využít rozlehlé prostory hradu k hře hodné každého dospěláka.. ano hry „Na schovávanou“.
Určitě si dovedete představit průběh hry v rozvalinách hradu, za částečného mrholení a se západem slunce na krku.
Poté následovala večeře, po které přišlo na řadu staré dobré šifrování, při kterém však malém došlo k zašifrování mozků pár šifrujících jedinců. Pak jsme za vydatného deště poseděli, pozorujíce zkušenou kuchařku sl. Šplíchalovou v akci u ohně.
Po kuchařské exhibici jsme se přesunuli zpět do našeho hradního brlohu kde nás čekala „televizo-divadelní“ estráda zábavy v podání Bratranců Šplíchalových a jistého Vojtěcha Brhlíka, ze které by se dalo vypíchnout kupříkladu „Přeměřování pupků“ při kterém došlo za úžasu či zděšení (nešlo poznat která emoce byla průbojnější) k nečekané remíze obou účastníků, ale jak poté řekli oba bratranci: ,,Tak aspoň to zůstalo v rodině.“. Během představení byli diváci samozřejmě masírováni návalem reklam na nejroztodivnější produkty či programy.
Poté jsme se uchýlili do říše snů, během které nám udělaly místní myší paní prohlídku vseho vybavení.
Ráno jsme naše komnaty uklidili a vyrazili jsme zpět směr Moravské Budějovice.

Text: Hadam
Foto: Pardál

Podzimní RS setkání

O víkendu se v naší klubovně odehrálo společné setkání roverů rangars z našeho střediska z kmene Obzor s rovery a rangers z Velkého Meziříčí. Po sobotním dopoledním sportovním programu následovala příprava oběda, který si účastníci chystali sami s omezeným rozpočtem a časovým limit. To vše bylo ještě stížené tím, že po vyslechnutí zadání museli všichni mlčet. Někteří to vyřešili tužkou a papírem, jiní pomocí překladače na telefonu. Po několika dalších zábavných programech následovala prezentace skautských kurzů a večer larpem na téma života v době komunismu.
Prezentace o kurzech ke stažení zde: Skautské kurzy
Fotky i video najdete zde: http://www.zonerama.com/RSobzor/Album/3843216

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Seznam akcí

22. – 23. 9. 2017 – Zahajovací akce
14. 10. 2017 – Posvícenský průvod
20. – 22. 10. 2017 – Krajské roverské setkání/Informační večer o kurzech
28. 10. 2017 – Kladení věnců
4. – 5. 11. 2017 – Informační večer o kurzech (pokud by bylo krajské setkání)
10. – 12. 11. 2017 – Roverská výprava – účast nutná
17. 11. 2017 – Středisková hra po městě – kmen to organizuje (užší vymýšlecí tým: Kuba, Earl, Saimon, Hadam, Šetlí, Pardál, Steve, Adam V.)
1.– 3. 12. 2017 – Mikulášský víkend v Praze
o Earl, Steve, Pardál, Hadam…
8. – 9. 12. 2017 – Přespávačka v klubovně
17. 12. 2017 – Rozvoz Betlémského světla
Kolem 16. – 17. 12. – Kavárna – vymyslet příspěvek do kavárny
Prosinec – Sběr jmelí
23. 12. – Vánoční besídka
Prosinec – Bruslení

Roverská víkendovka

O víkendu 25. – 27. 11. proběhne další Okresní roverská víkendovka, tentokrát u nás v klubovně. Čeká na vás zajímavý program a setkání se s RS z celého okresu.
Zájemci nechť se hlásí nejpozději do neděle 20.11. Schwanzovi (vojta.brhlik@seznam.cz), který poté nahlásí celkový počet za kmen.
okresni-roverska-vikendovka-25-27-11-2016