Výprava na Orlík u Humpolce

Minulý týden se uskutečnila historický první výprava našeho „znovuzrozeného“ RS kmene.
Tento historický čas jsme trávili v koedukované společnosti na hradě Orlík nad městem Humpolec, kde jsme za výpomoc s úklidem nádvoří dostali ubytování, vskutku hodné hradních pánů.
Vyráželi jsme směr Humpolec ještě za svitu pouličních lamp (tzn. v noci). Během cesty jsme si také samovolně udělali „multikulti“ akcičku, při které jsme se seznámili s mladým Mongolem a zahráli hru „Hádej kdo jsem?“.
Po příjezdu do Humpolce jsme si jak jinak zahráli nějakou tu hru, a poté jsme vyrazili na hrad.
Po vybalení a zatopení v hradním krbu jsme se chopili pracovního náčiní a pustili se do sklízení hradního listí. Tento čas jsme si opět „zpříjemňovali“ spontánním larpem, který samovolně vznikl a poté samovolně zanikl. Každopádně úspěch sklidil a jeho zánik moc lidí nezaregistrovalo.
Po práci jsme samozřejmě museli využít rozlehlé prostory hradu k hře hodné každého dospěláka.. ano hry „Na schovávanou“.
Určitě si dovedete představit průběh hry v rozvalinách hradu, za částečného mrholení a se západem slunce na krku.
Poté následovala večeře, po které přišlo na řadu staré dobré šifrování, při kterém však malém došlo k zašifrování mozků pár šifrujících jedinců. Pak jsme za vydatného deště poseděli, pozorujíce zkušenou kuchařku sl. Šplíchalovou v akci u ohně.
Po kuchařské exhibici jsme se přesunuli zpět do našeho hradního brlohu kde nás čekala „televizo-divadelní“ estráda zábavy v podání Bratranců Šplíchalových a jistého Vojtěcha Brhlíka, ze které by se dalo vypíchnout kupříkladu „Přeměřování pupků“ při kterém došlo za úžasu či zděšení (nešlo poznat která emoce byla průbojnější) k nečekané remíze obou účastníků, ale jak poté řekli oba bratranci: ,,Tak aspoň to zůstalo v rodině.“. Během představení byli diváci samozřejmě masírováni návalem reklam na nejroztodivnější produkty či programy.
Poté jsme se uchýlili do říše snů, během které nám udělaly místní myší paní prohlídku vseho vybavení.
Ráno jsme naše komnaty uklidili a vyrazili jsme zpět směr Moravské Budějovice.

Text: Hadam
Foto: Pardál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.